TEESSIDE UNION OF GOLF CLUBS

FIXTURE LISTING 2018    

April 11th                           Wed      Junior IDU Match v Bradford      Wilton

April 16th                           Mon      Mixed 4BBB Stableford Eaglescliffe

April 22nd                        Sun        Practice match v Durham County              Wearside

April 23rd                           Mon      Late Spring Meeting 4BBB Stableford              Middlesbrough

May 4th                            Fri          Spring Meeting for Vice Presidents Trophy at              Bishop Auckland

May 30th                           Wed      Junior IDU Match v East Riding  Hartlepool

May 20th                         Sun        TSU Scratch Team v Bradford Home              Seaton Carew

June 3rd                           Sun        Club Team Championship at     Darlington

June 8th                             Fri          Mid Amateur Championship (35 and over)              Wynyard

June 10th                          Sun        TSU Scratch Team v East Riding Away              Hornsea

June 24th                         Sun        TSU Scratch Team v Leeds Home              Catterick

July 1st                              Sun        NYSD Championship  at                             Middlesbrough

July 8th                              Sun        TSU Scratch Team v York Home               Billingham

July 8th                               Sun        Junior Club Team Championship  East Riding

July 16th                           Mon      Junior Captains Patrons Day at              Middlesbrough

Jul 26th                               Thur      Junior IDU Match v Harrogate    Richmond

July 23rd                     Mon      Boys Championship, Girls Cham, Junior Team Championship at TEESSIDE

Jul 30th                              Mon      Charles Amer Salver (4 man team)               Bishop Auckland

Aug  3rd                            Fri          Seniors Championship  Dinsdale Spa

Aug 5th                             Sun        TSU Scratch Team v Sheffield Away              Rotherham

Aug 19th                       Sun        TSU Scratch Team v Harrogate Home               Bishop Auckland

Aug 20th                            Mon      Junior IDU Match v Leeds Union Away              Pontefract

Aug 30th                                   Thur      I.D.U. Junior Team Championship  Headingley G.C.

Sept 2nd                           Sun        TSU Scratch Team v Hal/Hud Meltham G.C.

Sept 7th                             Fri          R.W. Clarke & Past Captains at  Saltburn

Sept 8th & 9th                 Sun        Team Championship at Knaresborough

Sept 10th                           Mon      Mixed 4BBB Stableford at           Wynyard

Sept 16                              Sun        Abraham Salver (6 to 12 H/Cap)                            Eaglescliffe

Sep 24th                           Mon      Early Autumn Meeting 4BBB Stableford at              Middlesbrough Municipal

Oct 8th                              Mon      Late Autumn Meeting 4BBB Stableford at              Teesside

Scratch Team Inter District Union Events Shown in BOLD

Comp Sec Geoff Snowden

07504804760